Menu
Your Cart
300 TL üzeri ücretsiz kargo | 16:00 ' a kadar olan siparişler "Aynı Gün Kargoda "

ACTOANID® FLACHE 5L Konsantre Yer ve Yüzey Dezenfektanı

ACTOANID® FLACHE 5L Konsantre Yer ve Yüzey Dezenfektanı
ACTOANID® FLACHE 5L Konsantre Yer ve Yüzey Dezenfektanı
Yeni
ACTOANID® FLACHE 5L Konsantre Yer ve Yüzey Dezenfektanı
ACTOANID® FLACHE 5L Konsantre Yer ve Yüzey Dezenfektanı
ACTOANID® FLACHE 5L Konsantre Yer ve Yüzey Dezenfektanı
1.333,33TL
Vergiler Hariç: 1.333,33TL
 • Stock: In Stock
 • Model: 3106

 

Konsantrasyon Oranı % 1 litreden elde edilen ürün miktarı / Litre Su ve Ürün Miktarı
0,5 200 L 995 ml su, 5 ml ürün

 

 

 

Kullanılacağı Zararlı Organizmalar
Zararlı türüne göre, formülasyon şekline ve ürün tipine göre uygulama oranları;

 


Kullanım Alanları:
Sağlık/Medikal Alanda:
Yer ve yüzey dezenfeksiyonunda; Hastanelerin risk taşıyan alanlarında, ameliyathane-yoğun bakım gibi hassas alanların hava yoluyla dezenfeksiyonunda (terminal dezenfeksiyon/ foglama); spreyleme aletleri, el pompası, el ulv cihazı, dozajlama pompası vb aletlerle kullanılır.
Gıda ve yem alanlarında:
Ekipmanların, saklama kaplarının, tüketim aletlerinin, yüzeylerin ve üretimle bağlantılı olan boru hatlarının, insan ve hayvanlar için gıdanın, yemlerin ya da içeceklerin taşınması, depolanması ya da tüketiminde kullanılan aletlerin dezenfeksiyonunda kullanılır. Ayak ve tekerlek havuzlarında, kesimhane dezenfeksiyonunda, mandıralar ve süt üretim tesislerinin dezenfeksiyonunda, depo ve seraların dezenfeksiyonunda kullanılır.


Kullanma şekli:
Ovma-Silme-Dezenfeksiyonu (örn. iki kova metodu) veya benzeri işlemler, silme yönteminde, bez yardımı ile, merkezi veya merkezi olmayan dozaj tertibatlarında, temizlik makineleri yardımı ile, sabit veya portatif aletlerden püskürtme ile kullanıma uygundur. Zeminlerin dezenfeksiyon ve temizlik işlerinde paspas ve mop ile, diğer yüzeylerde silme yöntemiyle uygulanır Ortam dezenfeksiyonu için uygun dozajda hazırlanarak cihaz içerisine koyulur.
Evsel kullanım
Ovma-Silme-Dezenfeksiyonu (örn. iki kova metodu) veya benzeri işlemler, silme yöntemi ile kullanılır.
Formülasyon şekli: Sıvı Aktif maddenin adı ve miktarı (%): Didecylmethylamoniumchlorid %8 (Cas Nr:7173-51-5) , Polyhexamethylen-biguanidhydrochlorid % 2,5 (Cas Nr: 27083-27-8)
Yardımcı maddeler ve miktarları (%): %6,5 çözücü, %10 temizleyici, %0,1 koku verici, Deiyonize su ile %100’e tamamlanır.
Çocuklardan, gıda ve hayvan yemlerinden uzak tutunuz. Buhar veya zerrelerini solumayınız. Uygulama ve hazırlık aşamasında maske, koruyucu elbise, eldiven ve gözlük kullanınız. Uygulama ve hazırlık aşamasında hiçbir şey yemeyiniz, içmeyiniz, sigara kullanmayınız. İnsan ve çevre sağlığı üzerine riskleri önlemek için, kullanım talimatına uyunuz.
Boş ambalaj imha şekli: Usulüne uygun olarak imha ediniz. Zehirlenme belirtileri. Yutulduğunda köpük oluşumu yapabilir. LD50 Oral (sıçan) 238 mg/kg ( Didecylmethylamoniumchlorid ) LD50 Oral (sıçan) >2000 mg/kg (Polyhexamethylen-Biguanid HCl )


İlkyardım Önlemleri ve Gerekli Bilgiler:
Ciltle Temas Ettiğinde: Derhal bol su ve sabun ile yıkayınız. Ciltte tahriş oluşmuşsa doktora başvurunuz.
Gözle Temas Ettiğinde: Gözleri, gözkapakları açık bir şekilde akan suyun altında bol su ile en az 15 dakika yıkayınız. Doktora başvurunuz.
Yutulduğunda: Ağzınızı bol su ile çalkalayınız ve bol su içiniz. Köpük oluşumu nedeniyle boğulma tehlikesi oluşturabilir. Kusmaya çalışmayınız ve doktora başvurunuz.
Solunduğunda: Temiz hava sağlayın. Solunum yollarının irritasyonunda doktora gidin Zehirlenme durumlarında ulusal zehir danışma merkezi (UZEM)’nin 114 no’lu telefonunu arayınız.

Antidotu ve gerekli bilgiler: Spesifik bir antidotu yoktur.


Ürün Kullanılırken ve Depolanırken Dikkat Edilecek Hususlar

 • Bidonların ağızları daima sıkı bir şekilde kapatılmış olmalıdır.
 • Erime noktasının altında depolamayın.
 • Koruyucu eldiven kullanınız.
 • Ağzı iyice kapatılmış plastikten orjinal kaplarında ve iyi havalandırılmış alanlarda saklanmalıdır.
 • Depo zemini alkaliye dayanıklı olmalıdır.
 • Ürünü 5°C altında depolamayınız.
 • Çocukların ulaşamayacağı yerlerde bulundurulmalıdır.
 • Arılar için zehirlidir.
 • Balıklara ve sucul organizmalara karşı zehirli olabilir.

Zararlılık İfadesi ve Açıklaması
H314 Ciddi cilt yanıklarına ve göz hasarına yol açar. H317 Alerjik cilt reaksiyonlarına yol açar. H318 Ciddi göz hasarına yol açar. H400 Sucul ortamda çok toksiktir. H410 Sucul ortamda uzun süre kalıcı, çok toksik etki.


Önlem İfadesi ve Açıklaması
EUH401 İnsan sağlığına ve çevreye yönelik riskleri önlemek için, kullanma talimatlarına uyunuz. P101: Tıbbi tavsiye gerekiyorsa, ambalajı veya etiketi saklayınız. P102: Çocukların erişemeyeceği yerde saklayınız. P273: Çevreye verilmesinden kaçınınız. P280: Koruyucu eldiven/koruyucu kıyafet/göz koruyucu/yüz koruyucu kullanın. P301+P310: Yutulması halinde: Hemen ULUSAL ZEHİR DANIŞMA MERKEZİNİN 114 NOLU TELEFONUNU veya doktoru/hekimi arayın. P305+P351+P338: Göz ile temas halinde: Su ile birkaç dakika dikkatlice durulayınız. Takılı ve yapması kolaysa kontak lenslerinizi çıkartınız. Durulamaya devam ediniz. P310: Hemen ULUSAL ZEHİR DANIŞMA MERKEZİNİN 114 NOLU TELEFONUNU veya doktoru/hekimi arayın.
Net miktarı: 100 ml, 500 ml, 1 lt, 2lt, 5 lt
Ürün Tipi 2 ve 4 Dezenfektan
Ambalajı açılmış ürünü 3 (üç) ayda kullanınız.
Ürünün 25°C’nin altında oda sıcaklığı koşullarında raf ömrü 3 (üç) yıldır.
Kullanıcı Grubu: Genel Halk
Kullanmadan önce etiketi ve prospektüsü mutlaka okuyunuz.
Sağlık Bakanlığı Ruhsat Tarihi 08.06.2005 ve Numarası 2012/82


KULLANIM VE UYGULAMA TALİMATIİndir

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi