Menu
Your Cart
300 TL üzeri ücretsiz kargo | 16:00 ' a kadar olan siparişler "Aynı Gün Kargoda "

30 ml Jel ve 100 ml Solüsyon | 2' li Yara Bakım Seti

30 ml Jel ve 100 ml Solüsyon | 2' li Yara Bakım Seti
30 ml Jel ve 100 ml Solüsyon | 2' li Yara Bakım Seti
30 ml Jel ve 100 ml Solüsyon | 2' li Yara Bakım Seti
30 ml Jel ve 100 ml Solüsyon | 2' li Yara Bakım Seti
Yeni
30 ml Jel ve 100 ml Solüsyon | 2' li Yara Bakım Seti
30 ml Jel ve 100 ml Solüsyon | 2' li Yara Bakım Seti
30 ml Jel ve 100 ml Solüsyon | 2' li Yara Bakım Seti
30 ml Jel ve 100 ml Solüsyon | 2' li Yara Bakım Seti
30 ml Jel ve 100 ml Solüsyon | 2' li Yara Bakım Seti
309,08TL
Vergiler Hariç: 309,08TL
  • Stock: In Stock
  • Model: 4867

Actolind® w Solution infekte olan veya olmayan akut ve kronik yaraların ve 1. ve 2. derece yanıkların temizliği, irrigasyonu, dekontaminasyonu ve nemlendirilmesi için bandaj, pansuman, tampon veya yara dolgu maddeleri gibi tıbbi malzemeler ile birlikte kombine olarak kullanılabilen koruyucu bir bakım solüsyonudur. Actolind® w Solution yaraların mekanik olarak temizlenmesine olanak sağlar. Bileşimindeki yüzey aktif maddeler sayesinde yüzey gerilimini azaltarak, yara bakımı öncesi gerekli olan yara temizliği rahat ve acısız bir şekilde gerçekleştirilir.

Avantajları:

  • İyileşme süresini kısaltır.
  • Granülasyon ve epitelizasyonu hızlandırır.
  • Biyofilm oluşmasını engeller.
  • Çoklu ilaç dirençli organizmalara (MDRO, MRSA, VRE) ve mikotik patojenlere (Candida albicans) karşı  yüksek etkilidir.
  • Yaygın olarak kullanılan yara örtüleri ile uyumludur.

✓ Polyhexanide; kolonize ve infekte olmuş kronik yaralar ve yanıkların bakımı için ilk seçenek aktif madde olarak sınıflandırılmıştır.
✓ Yaraların ve yara bakımında kullanılan bandaj, pansuman ve yara dolgu maddeleri gibi tıbbi malzemelerin temizlenmesi, nemlendirilmesi ve dekontaminasyonu için uygundur.
✓ Çoklu ilaç dirençli organizmalara (MDRO, MRSA, VRE) ve mikotik patojenlere (Candida albicans) karşı yüksek etkilidir.
✓ Granülasyon ve epitelizasyonu hızlandırır
✓ Dermatolojik olarak test edilmiştir ‘’Excellent’’
✓ Biyouyumludur.
✓ İyi tolere edilir.

Actolind® w Solution, temizleme ve nemlendirme etkisi ile uygulandığı bölgelerde yara iyileşme sürecine katkıda bulunur. Actolind® w Solution antibiyotik dirençli (MRSA, VRE gibi) mikroorganizmalara ve mikotik patojenlere karşı koruma sağlar ve ayrıca alerjik hastalar ve diyabetikler tarafından da iyi tolere edilir.

Kimyasal Bileşimi:
Poloxamer 188, Polyhexamethylene biguanide (Polyhexanide, 0.1%), saf su

Actolind® w Solution, tedavi öncesinde yara yüzeyinin temizlenmesi ve irigasyonu için kullanılmaktadır. Actolind® w SolutionActolind® w Gel ile kombine olarak uygulanabilir. Actolind® w Gel uygulanmadan önce, Actolind® w Solution ile kirletici unsurları ve döküntüleri uzaklaştırmak üzere yara temizlenmelidir.

Actolind® w Solution, kuruyarak yara yüzeyine yapışmış ve sökülmesinde zorluk yaşanan kabuklaşmış pansuman materyallerinin antiseptik temizliğinde ve yumuşatılmasında da kullanılabilir.

Actolind® w Solution granülasyonu ve epitelizasyonu inhibe etmez. Tahriş edici ve acı verici özelliklere sahip değildir. Duyarlılığa yol açmaz ve uzun süre güvenle kullanılabilir.

 


 

Daha fazla bilgi için www.actolind.com sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Kullanım Şekli

Actolind® w Solution direkt yara üzerine uygulanabileceği gibi, bandaj, gazlı bez üzerine de uygulanıp kullanılabilir. Kirletici unsurların ve mikroorganizmaların yara yüzeyine taşınma riskini minimize etmek için, yaranın tamamı ve çevresi Actolind® w Solution ile iyice temizlenmelidir. Optimal bir yara temizliği için, derin ve yoğun nekrotik dokunun olduğu yaraların, ıslatılmış bir kompres yardımı ile en azından 10-15 dk. boyunca nemlendirilmesi önerilir. Solüsyonu seyreltmeyiniz! Actolind® w Solution kullanımdan önce vücut sıcaklığına ısıtılabilir.

Yara yüzeyine yapışmış pansuman ve bandajları da Actolind® w Solution ile iyice ıslatın, yaklaşık 5-10 dk. yumuşamalarını bekleyin ve dikkatli bir şekilde yara üzerinden sökün. Pansuman malzemelerinin Actolind® w Solution ile ıslatılması, yara yüzeyine yapışmayı önler ve pansuman değişikliğini önemli derecede kolaylaştırır. Nemli bir yara iklimi sağlamak için, sargı her gün, gerekirse günde birkaç kez değiştirilebilir. Kateter giriş portları, esnek konektörler ve çevresi düzenli olarak Actolind® w Solution ile temizlenerek oluşabilecek bir enfeksiyonun önüne geçilebilir.

Bu bölgelere yakın mesafeden Actolind® w Solüsyon püskürtüp 1-5 dk. bekleyin. Actolind® w Solution’ın bileşenleri, özellikle mukozaya zarar vermez, kateter ve PEG materyallerini zarar vermeden temizler. Yara bakımında olduğu gibi, kurumuş plasterler, Actolind® w Solution ile ıslatılarak kolayca çıkarılabilir. Actolind® w Solution tüm modern yara pansumanları ile uyumludur. Herhangi bir kontaminasyon riski oluşmaması için açılan ürün tek bir hasta üzerinde kullanılmalıdır. Sağlıklı bir yara iyileşme süreci için, yara temizliği ve bakımı düzenli aralıklarla yapılmalıdır.

Endikasyonlar

• İnfekte olan veya olmayan akut yaralarda (kesilme, yırtılma, sıyrılma, ezilme, ısırılma, sokulma, vb. sonucu oluşan travmatik yaralar veya cerrahi yaralar),
• İnfekte olan veya olmayan kronik yaralarda (ör.: diyabetik ülserler, venöz ülserler, yatak (basınç) yaraları, vb.),
• İnfekte olan veya olmayan termal veya kimyasal yaralarda (1. ve 2. derece yanıklar, elektrik akımı sonucu oluşan yaralarda, radyasyon yaralarında)
• Ürolojik kateterlerin giriş bölgelerinde,
• Peristomal cildin, fistüllerin ve apselerin bakımında, bandaj, sargı bezi, kompres ve yara doldurucu gibi materyallerin uygulanması öncesinde yara yüzeyinin bakımı, nemlendirilmesi ve koruyucu bir tabaka ile kaplanmasında, yara ve pansuman arasında bir bariyer oluşturup kuruma ve yapışmanın önlenmesinde kullanılmaktadır.

Yara Bakım Ürünleri ile ilgili yayınlanan Consensus dokümanından Polihekzanid(PHMB ) enfeksiyon riskli  yaralar, yanık,  akut ve kronik yaraların dekontaminasyonu gibi birçok yarada  1.  Seçenek olarak gösterilmektedir.

Ürün Dosyaları

Yara Bakımı Hakkında

Yara Nedir?

Yara terimi Latince “vulnus” sözcüğünden türetilir ve doku kaybı olan veya bulunmayan bir vücut yapısının (örneğin cilt) normal devamlılığının bozulması olarak tanımlanabilir. Bir yaralanma, travmatik bir yaralanma veya kasıtlı olarak cerrahi bir prosedür sonucu yanlışlıkla ortaya çıkabilir. Yaralar başlangıç noktalarına göre şu şekilde sınıflandırılır:

• Mekanik
• Termal
• Kimyasal
• Radyasyon
• Deri ülseri

Yarada Kullanılacak Olan Preperatlar Hangi Kriterlere Göre Seçilmelidir?

Deri, mukoza vb. alanlarda oluşmuş yaraya uygulanan her ürün yarayı yakmamalı, yaradaki iyileşmeyi sağlayan insan hücrelerini öldürmemeli, yaradan emilmemeli, dolaşıma geçmemeli, dirençli bütün mikroorganizmalara etkili olmalıdır.

Yara İyileşmesi İçin Gerekli Olan En Önemli Şartlar Nelerdir?

• Hastanın genel durumunu düzeltmek
• Yara yüzeyindeki basıncı kaldırmak
• Yarayı nemli tutmak
• Uygun ve steril pansuman malzemeleriyle gerekli olduğu takdirde yaradaki nekrotik dokuyu temizlemek, yara ve çevresini yara merkezinden başlanarak etrafa doğru antiseptik solüsyon ile silmek
• Enfeksiyonla mücadele etmek
• Gerektiğinde steril gazlı bez veya cerrahi biyolojik örtüler ile kapatmak
• Yara ısısını sabit tutmak
• Kan değerlerinin takibini yapmak
• Yarayı her gün açarak enfeksiyon senozirte ve hematom açısından değerlendirmek.

“Göze uygulayamadığın hiç bir şeyi yaraya uygulama!”

Prof. Dr. A. Kramer

Yara Bakım Rehberi

Yaralar; görünümüne, oluş nedenine, patojen mikroorganizma ile kirlenme durumuna göre farklı biçimlerde sınıflandırılır. Yaranın sınıflandırılması yaranın değerlendirilmesini kolaylaştırır ve olası risklerin önceden fark edilmesini sağlar.

Yara Çeşidi: Açık Yaralar
Tanım: Deri ve deri altı dokular zedelenmiş ve deri bütünlüğü değişik boyutlarda hasar görmüş yaralardır.
Ürün Önerisi: Actolind® Solution + Actolind® w Gel

Yara Çeşidi: Temiz Yara
Tanım: Üzerinde patojen mikroorganizma olmayan yaralardır. Doku kaybı ve enfeksiyon olmayan, yara kenarları birleşen, minimal skar dokusu gelişen yaralar, temiz yaradır.
Ürün Önerisi: Actolind® Solution + Actolind® w Gel

Yara Çeşidi: Kontamine Yara
Tanım: Yarada patojen mikroorganizma vardır, ancak enfeksiyon belirtileri henüz ortaya çıkmamıştır. Travmadan hemen sonra oluşan açık yaralar, steril teknikte ortaya çıkanmmajör bir sorun nedeniyle, normalde steril olan bir vücut bölmesine aşırı bakteri girmesi ve yayılımı ile kontamine yaralara dönüşür.
Ürün Önerisi: Actolind® Solution + Actolind® w Gel

Yara Çeşidi: Enfekte Yara
Tanım: İçerisinde patojen mikroorganizmaların bulunduğu yaralardır. Yarada; kızarıklık, ağrı, akıntı, kötü koku vb. enfeksiyon belirtileri görülür.
Ürün Önerisi: Actolind® Solution + Actolind® w Gel

Yara Çeşidi: Yanık
Tanım: Isı, elektrik, kimyasal maddeler, kaynar su, alev gibi etkenlerle meydana gelen doku tahribatına yanık denir.Yanığın sonucunda oluşan doku tahribatının ölçüsü, yanıklı alanının büyüklüğüne ve yanığın oluşmasına neden olan etkenin devamlılığına bağlı olarak değişmektedir.
Ürün Önerisi: Actolind® Solution + Actolind® w Gel

Yara Çeşidi: Kronik Yara
Tanım: Kronik yara, yaklaşık üç ay içerisinde kapanmayan yaradır. Yara sürekli tekrarlar. Yaranın iyileşmesini engelleyen lokal veya sistemik bir faktör vardır (örneğin, dekübitus ülserleri).
Ürün Önerisi: Actolind® Solution + Actolind® w Gel

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi